Japke-d. Bouma
Japke-d. Bouma studeerde economie in Groningen, werkte bij De Bijenkorf, AND Software BV, de Volkskrant, en sinds 1997 bij NRC. Eerst als verslaggeefster over demografie, openbaar vervoer en onderwijs, daarna als avondchef bij nrc.next, eindredacteur bij binnenland en de middentafel, en tegenwoordig als columniste over werk, Het Leven, leiderschap, emancipatie, carrière en (kantoor)taal.
Boeken
Over die onderwerpen verkocht ze rond de 250 duizend boeken met titels als ‘Ga lekker zélf in je kracht staan’, ‘Werken doe je maar thuis’, ‘Mag ik even iets tegen je aanhouden?’, ‘Hoe vind je zélf dat het gaat?’, ‘De 19 dingen die je nooit met collega’s moet doen’, ’Ik kan nu niet bellen, want ik zit in een call’, ‘Wanneer ben je officieel een ouwe zak’ en haar laatste: ‘Een vrouw als baas geeft alleen maar gezeik’, die in oktober 2025 uitkomt.
Er is ook een verzamelbundel met de leukste stukken uit de afgelopen 11 jaar, die heet ‘#Lovemyjob’.
Japke-d. Bouma geeft ook lezingen voor bedrijven, organisaties en instanties. Over (de vooroordelen die we hebben over) vrouwen en mannen op het werk, over jeuktaal, werkgeluk, leiderschap en generaties op het werk. Ze woont in Utrecht met haar twee katten Bingo en Mazzel, en heeft een studerende dochter die, net als zijzelf nu bijna 40 jaar geleden, in Groningen woont en studeert.